MÖBLER / Bord / Soffbord 14024141
nr 1402 4141
Soffbord
1930-tal, Alm & betsad björk, diameter: 90, höjd: 60 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 7 juni 2021
kl 20:54:15
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor